Bateria wannowa – jak ją wybrać?

bateria wannowa bądź prysznicowa

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie, dlatego też należy zadbać nie tylko o odpowiednie jej umeblowanie, ale również o armaturę. Dlatego też wbrew pozorom bardzo ważnym wyborem jest nawet bateria wannowa, która jest nie tylko niezbędnym elementem wyposażenia łazienki, ale również może stanowić element ozdobny. Dobrze jest zatem wiedzieć, czym kierować się przy jej wyborze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii wannowej?

Przede wszystkim dobrze jest, by bateria wannowa była wybrana pod względem:

  • montażu,
  • materiału, z jakiego została wykonana,
  • głowicy,
  • wydajności przepływu,
  • zasięgu wylewki.

Dobrze jest wspomnieć, że bateria ta jest oferowana w różnych kształtach i kolorach, przez co znakomicie może dopasować się zarówno do metrażu łazienki, jak i jej wystroju. Co więcej, to bateria do wanny powinna być także łatwa w czyszczeniu, co sprawi, że może być ona używana przez wiele lat w świetnym stanie.

bateria wannowa

Jakie są rodzaje baterii wannowych?

Należy pamiętać, że istnieją różne modele baterii wannowych, przez co można je dobrać tak, aby świetnie pasowały do każdej łazienki. Między innymi można wymienić baterią ścienną, natynkową, stojącą, czy też podtynkową lub wolnostojącą. Warto wspomnieć, że może być również dostępna bateria wannowa z termostatem lub z deszczownicą. Przy wyborze tego rodzaju armatury dobrze jest pamiętać też o otworach, dzięki którym woda będzie miała swobodny przepływ. Należy też zwrócić uwagę na sam wygląd kurków do zimnej i ciepłej wody. Obecnie są one oferowane w różnej formie, co sprawia, że idealnie dopasują się one do każdego wystroju łazienki. Co ważne, to każdy rodzaj baterii wannowej ma także w zestawie między innymi materiały potrzebne do jej prawidłowej instalacji.

Dobrze jest wspomnieć, że bateria wannowa może być czyszczona specjalnymi środkami, którymi myje się łazienkową armaturę, przez co będzie pewność, że nie pozostaną na niej żadne smugi, a kolor baterii się nie zetrze. Warto dodać, że baterie do wanny są oferowane w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.