Deszczownica łazienkowa – czym jest?

deszczownica

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest deszczownica łazienkowa. Jest to ciekawa i funkcjonalna alternatywa dla klasycznego prysznica. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jej temat. 

Czym jest deszczownica?

Deszczownica to jedna z rodzajów baterii prysznicowej, którą montuje się w kabinie. Zwykle jest ona umieszczona na specjalnym uchwycie pod sufitem luba na ścianie kabiny. Dobrym rozwiązaniem jest także zamieszczenie deszczownicy nad klasyczną wanną. 

Różnicą pomiędzy klasyczną słuchawką od prysznica, a deszczownicą jest przede wszystkim siła strumienia wody, a także jej rozproszenie. Deszczownica jest zaprojektowana w taki sposób, że drobne strugi delikatnie obmywają ciało i pozwalają na przeprowadzenie przyjemnej kąpieli. 

Dlaczego warto korzystać z deszczownicy? 

Deszczownica to bardzo dobre rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Przede wszystkim z pewnością zapewnia ona wysoki komfort i standard. Najlepiej umieścić deszczownicę w większych łazienkach. Zależnie od wielkości pomieszczenia oraz własnych preferencji można ją zamontować podtynkowo lub natynkowo. 

Deszczownica prezentuje się bardzo estetycznie. Jest ona doskonałym dopełnieniem nowoczesnych wnętrz. Strumień wody można łatwo regulować i oblewać nim całe ciało, dzięki czemu w trakcie kąpieli można się zrelaksować. Dodatkową możliwością jest dodatkowe wyposażenie deszczownicy w system do hydromasażu. 

deszczownica

Deszczownica – komfort i wyjątkowa estetyka 

Montując deszczownicę w swojej łazience można przede wszystkim stworzyć nowoczesne, atrakcyjne wizualnie pomieszczenie. Niektóre deszczownice dostępne na rynku są dodatkowo zaopatrzone w światła LED, które zmieniają się zależnie od tego jaka jest aktualnie temperatura wody. Bardziej zaawansowana deszczownica może także mieć funkcje emitowania zapachów aplikowanych olejków estetycznych. Warto zapoznać się z propozycjami dostępnymi na rynku i wybrać najlepszy model deszczownicy dopasowany do swoich potrzeb.