Wanna wolnostojąca przyścienna – jaką wybrać?

wanna wolnostojąca przyścienna, zaaranżowane wnętrze

Przy urządzaniu każdej łazienki trzeba podjąć szereg ważnych decyzji dotyczących pokryć ściennych, podłogowych, rodzaju sufitu czy oświetlenia. Wiele uwagi zwykle poświęca się także organizacji strefy kąpielowej. Bardzo dobrym rozwiązaniem do średniej oraz dużej łazienki jest stylowa wanna wolnostojąca przyścienna. Aby wybrać najlepszy model warto zwrócić uwagę na kilka parametrów.

Jaka powinna być wanna wolnostojąca przyścienna?

Wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez wygodnej wanny, w której można brać relaksujące kąpiele. Ostatnio bardzo popularne są wanny wolnostojące przyścienne. W praktyce wyglądają one tak, że jednym dłuższym bokiem przylegają do ściany albo są modelem narożnym, dzięki czemu takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w niezbyt dużych łazienkach. Wanna wolnostojąca przyścienna ma także tę zaletę, że można do niej zamontować różne rodzaje baterii. Może to być ścienna bateria podtynkowa, bateria otworowa oraz bateria wolnostojąca, zamontowana niedaleko wanny.
Obecnie dostępne są wanny o różnych kształtach i wymiarach. Ułatwia to dopasowanie wanny do stylu zastosowanego w danej łazience. Wanna wolnostojąca przyścienna może mieć kształt okrągły i wtedy będzie pasowała do łazienki o stylu retro czy glamour. Jeśli zaś ktoś szuka wanny do nowoczesnej łazienki, lepiej wybrać model bardziej surowy, z wyraźnymi krawędziami. Jeśli zaś chodzi o wymiary to najmniejsze wanny jakie obecnie spotkać można w sklepach mają szerokość 70 cm i długość 140 cm. Przed udaniem się na zakupy trzeba dokładnie wymierzyć łazienkę i przemyśleć usytuowanie wanny.

wanna wolnostojąca przyścienna

O czym jeszcze należy pamiętać kupując wannę wolnostojącą?

Wanna wolnostojąca przyścienna (https://lazienka-rea.com.pl/wanna-z-parawanem-prysznicowym/wanny-przyscienne-narozne-wolnostojace.html) to produkt łatwy w montażu, który może być stosowany w łazienkach w domach jednorodzinnych ale także i w blokach. Obecnie sprzedawane wanny najczęściej wykonane są z akrylu odpornego na uszkodzenia. Oprócz tego w sprzedaży są wanny ze stali nierdzewnej, kamienia, miedzi i włókna szklanego. Warto pamiętać, że każdy materiał wiąże się z innym ciężarem wanny i trzeba to brać pod uwagę, bo nie każda podłoga będzie nadawała się do montażu ciężkiej wanny. Kupując wannę warto także sprawdzić czy posiada regulowane nóżki oraz podłokietniki. Wskazane jest również by zainteresować się tym, jak długi okres gwarancyjny obowiązuje na dany produkt.